Vyberte stránku

NEJLEVNĚJŠÍ PALUBKY Z ČERVENÉHO CEDRU

Vyberte si ze široké nabídky palubek Západního červeného cedru, který dovážíme přímo z Britské Kolumbie.

EXKLUZIVNÍ TERASOVÉ PROFILY

ze dřeva Accoya® a vybraných exotických dřevin s dlouhou životností

VČELAŘSKÁ SEZÓNA ZAČÍNÁ

Připravte se na novou včelařstkou sezónu s našimi rámky z lipového dřeva.

Sušení a prodej řeziva

Provádíme kvalitní sušení truhlářského a stavebního řeziva v teplovzdušných sušárnách KATRES.

vÍTEJTE v novém e-shopu s vybranými proDUKTy Z TRVANLIVÝCH DŘEVIN a našimi výrobky

Po více než 25 ti letech zkušeností s dovozem a zpracováním exotického dřeva jsme pro Vás připravili  racionalizovaný výběr trvanlivých dřevin s nejlepším poměrem cena/výkon pro různé aplikace.

Naše společnost je přímým dovozcem Západního červeného cedru z Britské Kolumbie. Skladem v České republice držíme jeden z  nejširších sortimentů této dřeviny co do  rozměrů, provedení a kvalit. Červený cedr je neobyčejný  přírodní materiál, jehož krása a vůně je naprosto jedinečná, textura a barevnost neopakovatelná. Je ceněn pro svou trvanlivost, nízkou hmotnost, snadnou opracovatelnost.  Používá se jak v exteriéru a to na fasády, stínící prvky, ploty, pergoly, v podobě šindelů na střechy,  tak i v interiéru na obklady, sauny, nábytek a různé doplňky. Díky vynikajícím akustickým vlastnostem se z nejkvalitnějších kusů vyrábí i hudební nástroje.

Naše společnost je autorizovaným distributorem dřeva Accoya® pro Českou a Slovenskou republiku. Výroba tohoto produktu je založena na nejnovější patentované technologii modifikace dřeva tzv. acetylaci. Tato metoda mění dřevní hmotu v sofistikovaný produkt na bázi dřeva s nejvyšší rozměrovou stálostí, nejvyšší odolností proti dřevokazným škůdcům a nejdelší garantovanou životností až 50 let podle způsobu jeho použití. Dřevo Accoya® se díky svým mimořádným vlastnostem používá především ve venkovním prostředí na terasy a fasády, k výrobě oken a dveří, městského mobiliáře, na mosty, mola a lávky, umělecké artefakty, na speciální aplikace i do extrémních podmínek, kde se dříve vůbec neuvažovalo o použití dřeva.

Dlouhodobě spolupracujeme s renomovanými zahraničními dodavateli exotického dřeva a nabízíme možnost  individuálního dovozu vybraných dřevin a produktů na bázi dřeva z celého světa.

Kromě  výše uvedeného máme vlastní sušárny řeziva KATRES, ve kterých sušíme truhlářské i stavební řezivo tuzemské i zahraniční. Také disponujeme strojním vybavením  na zpracování a povrchovou úpravu dřeva.

Poskytujeme komplexní doplňkové služby od technického poradenství přes spolupráci na konstrukčních řešení, optimalizaci nákladů až po přípravu a dodávku materiálu i technický dohled na samotnou realizaci projektu.

Společnost byla založena v roce 1996 a od té doby jsme obsloužili stovky spokojených zákazníků a zrealizovali mnoho zdařilých projektů. Budeme potěšeni, pokud se mezi ně zařadíte i Vy.

Náš obor založený na úžasném přírodním materiálu je krásný i komplikovaný současně.  Přináší s sebou nutnost jeho pochopení a tolerance.